ŚRODKI ZAPOBIEGANIA ZAKAŻENIOM 

aktualizacja 03.01.2021

www.narvik.kommune.no/aktuelt/Rząd wprowadził nowe zarządzenia dla zapobiegania zakażeniom. W celu utrzymania kontroli rozprzestrzeniania się infekcji i ograniczenia nowych wzrostów zakażeń rząd zarządza nowe surowsze ogólnokrajowe środki zapobiegania zakażeniom, które będą obowiązywały przez dwa tygodnie od 4 stycznia.

Z listu ks. biskupa: „[…] W odniesieniu do celebracji Mszy św. maksymalny limit liczby uczestników został zmniejszony do 10 osób. […] Nowe zasady obowiązują przez dwa tygodnie do 18 stycznia 2021 r. [...] "

Do udziału we Mszy Świętej w naszym kościele w powyższym okresie,
tj. od 4 stycznia do 18 stycznia jest znowu obowiązkowa wcześniejsza rejestracja na https://billett.katolsk.no/
   
Tymczasowy nowy limit: max. 10 osób.

Więcej o nowych środkach koronowych w gminie Narvik można przeczytać tutaj .

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

aktualizacja 11.05.2020

Z listu biskupa Berislava Grgić'a do księży:
"Od czwartku 7 maja rząd norweski zezwala ponownie na zgromadzenia w publicznych miejscach do 50 osób. Warunkiem jest zachowanie odległości co najmniej 1 metra. ... Lokalne przepisy mogą być surowsze i muszą być przestrzegane. ...
... Obowiązek Mszy świętej niedzielnej jest nadal zawieszony...."

Aby zachować zasadę odległości 1 metra pomiędzy wiernymi, we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć tylko 25 osób.
Dlatego będziemy sprawować 2 Msze św. w każdą niedzielę (wyjątek: letnie wakacje - tylko jedna Msza).

Aktualny kalendarz - w zakładce Msze św.

Aby zapewnić, że na Mszy św. będzie nie większa niż dozwolona liczba osób, oraz aby służby medyczne miały możliwość kontrolowania ewentualnego rozprzestrzeniania się infekcji i dotarcia do ewentualnych osób zarażonych, parafia jest zobowiązana wiedzieć, kto bierze udział we Mszy (imię, nazwisko, numer telefonu).

Dlatego, aby móc uczestniczyć w niedzielnych Mszach świętych, trzeba przy wejściu do kościoła wpisać się na listę uczestników Mszy, albo wcześniej zarejestrować się poprzez system rejestracji na stronie https://billett.katolsk.no/ (system obsługiwany przez dział IT OKB). System działa także z polskimi numerami komórkowymi. Rejestracja rozpoczyna się 7 dni przed datą Mszy św. i kończy z chwilą wyczerpania się wolnych miejsc, najpóźniej w niedzielę o 9:00. W razie trudności z zarejestrowaniem się, proszę skontaktować się z proboszczem, nr kom. 95529772.